ALLIANZ ŠUMPERK

Umění předvídat i nepředvídatelné

Allianz pojišťovna maximálně rozšířila seznam rizik v majetkovém pojištění.

Allianz pojišťovna maximálně rozšířila seznam rizik v majetkovém pojištění. Uhradí klientům úplně všechny škody, které jsou pojistitelné na českém trhu.

Praha, 11. dubna 2013; Kalendářní jaro je tady a s ním i tradiční spojení s jarním úklidem. Nejen vyčištění domova je ženskou záležitostí, ale podle nedávného průzkumu ČAP se ženy starají také pečlivěji o smlouvy, které se k jejich domovu, tedy nemovitosti a domácnosti, váží. Z něho vyplynulo i to, že polovina z nich pravidelně, třeba právě při jarním úklidu, kontroluje pojištění dle aktuální hodnoty svého domova, aby se vyhnula podpojištění. Z podpojištění však klienti Allianz už mít obavy nemusí – díky nejnovější VIP garanci se podpojištění uplatňovat nebude. S jarem startuje i další a velmi revoluční novinka – výplata plnění za všechny škody, jejichž krytí nabízí kterákoliv z pojišťoven působících na našem trhu.

Podle nejnovějšího průzkumu ČAP se klienti nejčastěji obávají požáru, havárie vody, vloupání a následně pak živlů, jako jsou vichřice, krupobití, nebo údery blesku. „Faktem je, že dnes naši klienti při sjednání pojištění nemusí přemýšlet o tom, které riziko je ohrožuje více, nebo méně a které si mají vybrat. Pokud si v pojištění majetku, zvolí VIP Garanci, mají jistotu pojistného plnění vždy. Tedy i v případě vzniku škody z jiného pojistného nebezpečí, než je v pojištění vyjmenováno, ale které je možné sjednat v rámci pojištění nemovitosti, domácnosti, nebo bytu u kterékoliv jiné pojišťovny v České republice,“ vysvětluje ředitel úseku pojištění majetku Allianz Zdeněk Kučera.

 

Poslední dobou v pojištění platí, a v majetkovém dvojnásob, že produkty postupně „zastarávají“. Rizika, na která se pojištění vztahovalo před 10 lety, už dnes majitele nemohou zcela uspokojit a podobně je to i s pojistnými částkami. Jednotlivé produkty proto průběžně procházejí inovacemi, aby pokryly zcela nové nároky klientů. „Jsme si toho vědomi, a proto jsme i dalšími novinkami chtěli tak trochu „předběhnout dobu“. Druhou garancí, kterou zavádíme, je neuplatnění podpojištění u nemovitosti, takže klient dostane při škodě plnění bez jakéhokoliv krácení. U pojištění domácnosti bude uplatněno pouze v případě, pokud klient při sjednání smlouvy nedá na doporučení pojišťovacího poradce a záměrně pojistí majetek na nižší hodnotu,“ doplňuje Monika Hotová z úseku pojištění majetku.

 

Třetí a poslední garanci Allianz nejvíce ocení klienti, jejichž domov někdy v minulosti navštívili zloději. První šok zažili majitelé domácností, když zjistili, že měli nezvanou návštěvu a druhý poté, kdy některé z ukradených věcí byly nalezeny a oni museli vracet pojišťovně peníze, které za ně dostali. „Nestává se to sice každý den, ale chápeme rozladění klientů, kteří si koupili novou televizi, počítač, telefon či jiný spotřebič a najednou měli peníze, které dostali od pojišťovny a již je také utratili, vrátit. Jen proto, že třeba i po několika měsících se předměty z jejich vykradeného bytu našly. Proto jsme přistoupili k tomu, že v těchto případech nebudeme plnění za odcizené a znovunalezené věci v celkové hodnotě do 100 tisíc korun chtít zpět,“ říká Zdeněk Kučera.

 

Majetkové pojištění Allianz již několik let po sobě přinášelo majitelům nemovitostí vždy něco navíc, například pojištění vedlejších staveb – garáže, kůlny, plotu nebo bazénu zdarma, nebo úhradu za škody způsobené neznámým vandalem, atmosférickými srážkami, ptactvem či hlodavci, což není zcela běžné,“ vypočítává M. Hotová. Více než rok je v pojištění zahrnuto také odcizení invalidního vozíku nebo například dětského kočárku, nejen z uzamčených, ale i společných prostor domu, což oceňují maminky žijících v panelácích, nebo elektroniky a jízdních kol z úložných prostor vozidla. Bezkonkurenční je také krytí škod u optiky, elektroniky a kol, kde se neuplatňují dílčí limity. Nedílnou součástí všech majetkových pojištění je bezplatná asistenční služba s ročním limitem až 8000 Kč a kromě toho klienti mohou využít Modrých stránek Allianz, kde i mimo urgentních asistencí najdou prověřené kontakty na dodavatele nejrůznějších stavebních činností a opravárenské firmy.


Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s.. Je také jediným společníkem Allianz kontakt, s.r.o.